Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..

Aklım Durdu, Kalbim Açıldı

Aklım Durdu, Kalbim Açıldı

ezgi-uzgelFethiye’de katıldığım muhteşem bir eğitim sonrası, doğanın, eğitimin, insanların ve kalbime bir kez daha dokunan sevgili Meryem’in etkisiyle aklım durdu.

Hep bunu yapmak istedim; çünkü aklım güçlü ve kalbimin sesini çoğu zaman bastırıyor. Hesap yapmaktan, organizasyon yapmaktan, sorumluluk duygusu altında ezilmekten kalbimi ezdiğim ve aklımın hâkimiyetinde yaşadığım çok oldu.

Akla uygun yaşamak risksiz ve insan öyle yaşadığında güvende olduğunu düşünüyor ve tabi ki her şeyin kontrol altında olduğunu… Aklı durdurmak ve kalbe daha fazla yer açmak için düzenli bir şekilde meditasyon yapıyorum ve bol bol dua ediyorum. Zaman zaman, kısa sürelerle aklım dursa da, uzun sürelerle bu hali yakalamak zor oluyordu. Zamanı gelmiş demek ki artık. Akıl Fethiye’de, Light House’da, Işık Evi’nde, Yeryüzü Uyandırma Merkezi’nde, sevgili Semra’nın inşa ettiği bu güzel yerde durdu.

Peki, akıl durduğunda ne olur?

Akıl durduğunda şölen olur. Hesap biter, kitap kapanır. Huzur sarar insanı. Tatlı bir his olur. Sanki anne karnında yüzüyor gibi. Her şeyin, senin ihtiyacın olan, senin düşünüp düşünemeyeceğin her şeyin, senin için sağlandığını hissedersin.

Ohhh der insan, hiçbir şey yapmasam da hayat mükemmel şekilde akıyor. Ohhh der insan, hiçbir şey yapmasam da ihtiyaçlarım karşılanıyor. Ohhh der insan, yaşamayı seçtiğim için, nefesi seçtiğim için, tam şu anda olmam gereken yerde, olmam gereken zamanda olduğum için, ohhh.

Huzur, yoldaşı olur, sevgi, içinde yüzdüğü okyanus. Anlaşılıp anlaşılmamak önemsiz, takdir görüp görmemek anlamsız…

Şu anda Bodrum’un bir köyünde muhteşem bir evin yeşilliğine bakıyorum. Başka yerde olmak istemiyorum. Yarın ne yapacağımı düşünmüyorum, yapmam gerekeni doğal bir şekilde biliyor ve yapıyorum. Yazı kalemimden kendiliğinden çıkıyor.

Aklımı durdurana şükürler olsun. Bu hali, bu yazıyla ölümsüzleştirmek istedim. Şimdiki duam bu halde kalmak, olur da çıkarsam tekrar hatırlayıp kolayca bu halin içine dalmak.

Aklının durmasından korkma, kalbin açılabilir.

2017-04-27T23:10:09+00:00