Project Description

13 Kasım 2016 Pazar sabahı yollara düştük. Tam da 10 Kasım yeni geçmişken, Atamızın kısa bir süre de olsa bulunduğu, Bozüyük’teki Atatürk Köşkü’ne gitmekti niyetimiz.

22 doğa severle erken saatlerde buluştuk. Ufak bir kahvaltının ardından Bozüyük’e doğru hareket ettik. Erikli Köyü’ne vardığımızda, ormanın derinliklerinde ki bu köşke doğru yürüyüşümüze başladık. Atamızın da geçtiği bu yollardan geçmek, onun kaldığı yerleri görmek bizi mutlu ediyordu. Aktiffelsefe gönüllüleri olarak, doğanın bir parçası olduğumuzun da farkındalığıyla yol aldık. Hafif bir yağmur ve bize devamlı eşlik eden gökkuşağı umut vericiydi. Gökkuşağının renkleri zor zamanların geçiciliğini, bulutların arasından gülümseyen güneş de Atamızı hatırlattı bizlere. 6 km’lik yürüyüşle vardık köşke. Kimsecikler yoktu, ormanın içinde, içinde yaşanan hatıralarla öylece duruyordu. Biraz dinlendik, biraz düşündük, bir şeyler yedik ve bu güzel hatıraları arkamızda bırakarak dönüşe geçtik.

Yaşamış büyük insanların önderliğine, onların fikirlerine hala ihtiyacımız var. Doğaya, onunla vakit geçirmeye ve onun bir parçası olduğumuzu da hatırlamaya da ihtiyacımız var. Hem Atamızı andığımız hem de doğayla temas edebildiğimiz bir gezi oldu. Sonraki gezilerimizde, daha kalabalık olmak ve güzel fikirleri daha çok hatırlamak dileğiyle.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Mustafa Kemal Atatürk