Project Description

Aktiffelsefe Kültür Derneği Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezi’nde “Star Wars Sembolojisi” konulu bir konferans düzenledi. Yoğun ilgi gören konferans, ışın kılıçlarıyla katılan çocukların varlığıyla daha da renklendi.

Konferansı Aktiffelsefe’deki Felsefe ve Psikoloji seminerleri eğitmenlerinden Duygu Alkan sundu. Star Wars filmlerindeki unsurların mitolojik ve sembolik bağlantılarından bahsetti.  İnsanın iç dünyasındaki mücadelesi, aydınlık ve karanlık arasındaki mücadele, kahramanın yolculuğu gibi temaların insanın kendisi kadar eski olduğuna değinen Alkan, kendi macerasına başlamak isteyen herkesi Aktiffelsefe’de gerçekleştirilen Felsefe ve Psikoloji seminerlerine davet etti.

Bunun gibi konferanslar, belli aralıklarla Aktiffelsefe’de düzenleniyor. Ayrıntılı bilgi için Aktiffelsefe’nin Işıklar Mah. Gültuğrul Sok. No:6’da (operaya giden tramvay hattında mamure durağında indikten sonra sağdan ikinci sokakta) bulunan binasına gelebilir, 220 51 66 nolu telefonu arayabilir veya www.eskisehir.aktiffelsefe.org internet sitesine girebilirsiniz.