Sağlıklı Yaşam Atölyesi

Sağlıklı Yaşam Atölyesi 2017-11-28T01:17:10+00:00

Project Description

Sağlıklı Yaşam Atölyesi:
Çin Tıbbına Göre 5 Element 5 Organ 5 Duygu / Saat 14.00
Tai Chi Chuan / Saat 15.30

Çin Tıbbına Göre 5 Element 5 Organ 5 Duygu (Konferans):
Çin felsefesinin insana, sağlığa ve hastalığa yaklaşımı nasıldı? Daha sağlıklı bir yaşam için farklı bir bakış açısına ihtiyaç duyuyorsanız konferansa davetlisiniz.

Konferansı Sunan : Dr. Anıl Aydın

Tai Chi Chuan (Konferans ve Gösteri):
Tai Chi Chuan, Çin kökenli yoga ve savaş ile ilgili bir uygulamalar sistemidir. Burada savaş dediğimiz şey; bir fayda, çıkar sağlamak için yapılan savaş değil, iç savaştır. Kendi içimizdeki uyumsuzlukları, bencillikleri, hataları, tüm olumsuz şeyleri yenmeye ve onu zıttı ile değiştirmeye çalışmaktır. Tarafları ayırt ederek, doğrunun, iyinin, adaletin tarafını tutarak. Tai Chi Chuan yapısında 3 kavram taşır :

Felsefi Pratik Sistemi
Sağlık Sistemi
Kendini Savunma Sistemi

Bir yaşama sanatı olmasının yanı sıra insana kendisi ve doğa ile uyumlu olma yolunu öğretir.Onun için “harekete dönüştürülmüş bilgeliktir” diyebiliriz. Eski gelenekler tarzında, bütünsel bir eğitim sistemidir, yani insanı fiziksel, psikolojik, zihinsel ve ruhsal olmak üzere tüm boyutları ile kapsar.

Konferansı Sunan: Ezgi Uzgel
Genç yaşından itibaren profesyonel sporla iç içe oldu. İlkokulda başladığı masa tenisi ona çeşitli kategorilerde Türkiye şampiyonluğundan Almanya şampiyonluğuna kadar başarılar getirdi. Almanya’nın Kaiserslautern Kentinde, sadece derece yapmış sporcuların seçildiği Heinrich Heine Sportgymnasium’da yatılı olarak 2 yıl tam zamanlı bir spor eğitimi gördü. Heinrich Heine Gymnasium Steffi Graf gibi ünlü tenisçilerin eğitim aldığı okuldur.

Aktiffelsefe ile 1999 yılında tanışınca felsefesi olan sporlara ilgi duydu. 8. Dan tekwando ustası Galip Yalçınkaya’dan Taekwondo eğitimi aldı. Tai Chi Chuan’ a başlayan Uzgel önce çeşitli Türk hocalardan eğitim aldıktan sonra Pekin Üniversitesi’nden Dr. Chen Yuanmin’den Tai Chi, Chi Kung ve Tai Chi ve Chi Kung eğitmenliği aldı. Yıllardır çeşitli eğitimlerle ve felsefi çalışmalarla kendini geliştirmeye devam eden Ezgi Uzgel 2003 yılından bu yana Tai Chi eğitimi vermektedir.

Aynı zamanda Hindistan’da bulunan dünyanın tek yoga üniversitesinden yoga eğitmenliği diploması almış olan, Uzgel Yoga eğitmenliği yapmakta ve Rahatlama Teknikleri dersleri de vermektedir.

2014 yılında Tai Chi Chuan Savaş Sanatın’da 8 Dan olan Prof. Yang Li’den 28’li Yelpazeli Form ve 24’lü form eğitimi aldı ve bu alanların eğitmeni oldu.

Ezgi Uzgel Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’nde Almanca Enformatik mastırı yapmış. Yıllarca özel bir bankada uzman ve yönetici olarak çalışmıştır. Felsefeye olan ilgisi nedeniyle yıllar sonra Anadolu Üniversitesi’nde Felsefe Bölümünü Onur Belgesiyle bitirmiştir. Uzgel aynı zamanda Aktiffelsefe Kültür Derneği’nde 2004 yılından bu yana felsefe, psikoloji, doğu ve batı felsefeleri ve semboloji dersleri vermektedir.

Konferanslara katılım ücretsizdir.

Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..