Project Description

Aktiffelsefe Eskişehir gönüllüleri sokak hayvanlarına mama dağıtmaya devam ediyor.

4 Ekim 2017  “Dünya Havanları Koruma Günü”nde ilkini gerçekleştirdikleri mama dağıtımını, her ay yapmaya karar veren gönüllüler, 4 Kasım’da da ikinci mama dağıtımını gerçekleştirdiler. Toplam 27 hayvanseverin katıldığı, 60 kişinin mama ve para yardımı yaptığı dağıtımlarda toplam 200 kg kedi ve köpek maması dağıtıldı.

Eskişehir’de havalar soğudu, sıcaklık geceleri eksi derecelere kadar iniyor. Minik dostlarımız ne kadar tüylü olsalar da üşüyorlar. Uzun süre aç kaldıklarında ise o minik bedenleri güçsüz düşüyor. Ya hasta olarak ya da donarak ölüyorlar. İnsanoğlu olarak yaşam alanı bırakmadığımız, sokak hayvanları olarak tanımladığımız bu canlılarla aynı dünyayı, aynı mahalleyi, aynı sokağı paylaşıyoruz. Ama çoğu zaman onları görmezden geliyor, istemeden de olsa zarar verebiliyoruz.

Aktiffelsefe gönüllüleri her ay yaptıkları mama dağıtımlarıyla, hayvan dostlarımıza karşı bir farkındalık yaratmayı hedeflemektedir. Siz de yardımda bulunabilirsiniz.

3. mama dağıtımı 2 Aralık 2017 Cumartesi sabahı 09.00 da yapılacaktır. Destek olmak isteyenler diledikleri kadar mamayı Cuma akşamına kadar Aktiffelsefe Eskişehir Şubesi’ne bırakabilirler.

Adres: Işıklar Mahallesi, Gültuğrul Sokak, No:6 Tepebaşı/Eskişehir
Tel: 0(222) 220 51 66
Harita için tıklayınız.

  1. Mama Dağıtımı
  2. Mama Dağıtımı