Project Description

Eskişehir Aktiffelsefe Kültür Derneği gönüllüleri olarak 4 Ekim 2017 tarihinde, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde “Sokaklar Mamasız Kalmasın” sloganıyla Eskişehir’de sokaklarda yaşayan kedi ve köpekler için bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. 1 yıl boyunca her ayın ilk hafta sonu gönüllü yaptığımız mama bağışlarını yine dağıtıma katılmak isteyen gönüllülerle birlikte sokaklara çıkarak dağıttık.

1 yıl içerisinde, 200 gönüllü, Eskişehir’in farklı mahallelerinde 700 kg kedi ve köpek mamasını sokaklarda yaşayan minik dostlarla buluşturduk.

Mama dağıtımının yanı sıra yazın sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını gidermek için kendi yaptığımız su kaplarını, kışın da soğuktan üşümelerini engellemek için kedi ve köpek evlerini uygun olan yerlere bırakıyoruz.

7 Ekim Pazar günü saat 09.00’da, ‘Sokaklar Mamasız Kalmasın’ Projesi’nin 1. Yılında, 13. Mama Dağıtımı’mızı büyük bir mutluluk, coşku ve sevgi ile gerçekleştirdik.

Eskişehir Aktiffelsefe gönüllüleri olarak tüm Eskişehir halkını bir sonraki Mama Dağıtım Etkinliği’ne davet ediyoruz.

Etkinliğe katılmak, detaylı bilgi almak veya mama yardımı yapmak için 0222 220 51 66 numaralı telefonu arayabilir, derneğin Vişnelik mh. Gül sk. No 18’de bulunan adresini ziyaret edebilirsiniz.