Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..

Ateş Horoz Yılı Neler Getirecek?

Ateş Horoz Yılı Neler Getirecek?

ezgi-uzgelÇİN YENİ YILI: ATEŞ HOROZ YILI NELER GETİRECEK

Bundan 6 yıl kadar önce astrolog bir arkadaşımız bizi bir ev partisine çağırdı ve birlikte Çin Yeni Yılı’nı kutlayalım dedi. Hayatımda geçirdiğim en eğlenceli akşamlardan biriydi.

Çin Zodyağı bizim batıda kullandığımız zodyaktan farklı biraz. Çin burçları şöyle: fare, öküz, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, koyun, maymun, horoz, köpek, domuz. Burada bizim kültürümüze göre daha makbul veya daha az makbul hayvanlar olduğu için herkes heyecanla hangi burçtan olduğunu öğrendi o akşam. Domuzlarla fareler baş başa verip acılarını yaşadılar. Kaplanlar ve ejderhalar gururlandılar. Tavşan olanlar ama benim elementim ateş diyerek elementten kurtarmaya çalıştılar. Tabii bu sadece doğum yılına göre bakıldığı için aslında sadece bir eğlence unsuru idi. Yoksa aynen batı astrolojisinde olduğu gibi bütün bu unsurlar hepimizin içinde var.

Ben ateş ejderhası olduğum için bu Çin burcu olayını çok sevdim. Element de burç da bir harika. Biz o kadar eğlenince bunu bir gelenek haline getirdik ve astrolog arkadaşımız önderliğinde her yıl bunu yeni kişilerle kutlar ve eğlenir hale geldik.

Sizinle de en azından bu yılın özelliklerini paylaşalım istedim. 28 Ocak’ta girdiğimiz Çin yeni yılı bu yıl Ateş Horoz yılı. Peki, hangi Çin burcundan olursak olalım bakalım bizi neler bekliyor:

  1. Çin zodyağına göre ateş horoz, uyanış, değişim ve ileriye doğru gidiş ile ilgili. Bu yıl hayallerimizi gerçekleştirmek için bize ekstra ihtiyacımız olan o itişi verecek olan bir yıl olarak geçiyor.
  2. Ateş horoz aynı zamanda sadık, dürüst, dakik ve çalışkan. Bu yüzden yeni projelere başlamak, yeni fikirlere yatırım yapmak başarı için gereken adımların somutlaşacağı bir yıl.
  3. Şafak vakti uyandırıcı da olduğu için hem ruhsal hem de madde anlamında dönüştürücü olacak.
  4. 2017 ise bir ‘yin’ yılı yani finansal ve kişisel ilişkilerimizin önemli olacağı bir yıl olacak. Bu yılı yeni ilişkiler yaratmak ve eski ilişkilerimizi ise bir üst seviyeye çıkarmak için kullanabiliriz.
  5. Ayrıca dakik demiştik yani zamanlama konusuyla da ilişkili, bu yıl yeni bir fırsat geldiğinde onu yakalamamız gerektiğini bize anlatıyor. Bu yıl zaten fırsatlarla dolu olacak.

Bu yıl düşündüğünüzden daha yavaş başladıysa da korkmayın Ateş Horoz Yılı 28 Ocak’ta başladı ve bundan sonrası hızlanacak.

Çin yeni yılı başka şekilde hesaplandığı için yeni yıl günü her yıl değişiyor. Ancak siz de doğum tarihinize göre internette sorgulatırsanız Çin burcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Karizmatik bir şeyse herkese anlatır, değilse bu bilgiyi tarihe gömersiniz…

Ama dünyanın şu anda en büyük kâhinlerinin de bu yöntemi kullandığını söylemeden edemeyeceğim…

Mutlu bir Yin Ateş Horoz Yılı diliyorum…

2017-04-27T23:04:10+00:00