Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..

Bilincinizin Yükseldiğini Anlamanın 8 Adımı

Bilincinizin Yükseldiğini Anlamanın 8 Adımı

İnsan kendi hayat yolculuğunda yaşadıklarından çıkardığı deneyimler olsun, kendi üzerine felsefi ve psikolojik çalışmaları sonucu olsun bazen hayatta ilerleyip ilerlemediğini anlamak istiyor. Bunca yıl geçti acaba hala yerimde mi sayıyorum yoksa biraz ilerlemiş olabilir miyim?
Bu sorunun cevabını merak edenler için bilincinizin ve farkındalığınızın yükseldiğini anlayabilmeniz için 8 adım derledim:
1. Daha önce ilginizi çeken şeyler artık ilginizi çekmez; çünkü siz değiştiniz ve yeni bir kişisiniz. Daha önce okuduğunuz, izlediğiniz şeyler veya daha önce sohbetinden hoşlandığınız insanlar artık size cazip gelmeyecektir.
2. Önceden hırs ile yaklaştığınız konulara sakin yaklaşırsınız; insani açıdan daha az gelişmişsek hırs ve rekabet bizi iten faktörlerdir ancak kabul etmek gerekiyor ki bunlar biraz içgüdüsel faktörler. İnsanın bilinci yükseldikçe insanı motive eden faktörler hayallerini gerçekleştirmek, diğer insanlara yardım edebilmek gibi daha insana yaraşır faktörler olacaktır.
3. Başkalarının ne yaptığı seni daha az ilgilendirir; çünkü artık odağın kendi gerçekleştirmen gereken adımlardır. İnsanlara baktığında sadece onlardan öğreneceklerini görmek için bakmaya başlarsın.
4. Kendine yeni bir gözle bakarsın; olduğunu zannettiğin bir ben vardı ama artık o değilsin. Kendini tekrar değerlendirmenin zamanı geldi.
5. Boş şeylerden hoşlanmamaya başlarsın; filozof boş şeylerden hoşlanmayan bir kişidir çünkü hayat ve zaman kıymetlidir.
6. Kendi bilincini ve farkındalığını yükseltecek, sana bir şeyler katacak kişilerin yakınlığını aramaya başlarsın; etrafın senin farkındalığını yükseltecek eğitimci ve dostlarla dolar.
7. Kendini kötü hissettiğin anlar kısalır; çünkü ayağa kalmayı ve kaldığın yerden devam etmeyi öğrenmişsindir.
8. Öğrenmek, öğrendiklerini aktarmak ve adım adım bilgeliğe doğru ilerlemek istersin.
Bunlar benim aklıma gelenler. Siz de kendi tecrübelerinizi facebook ve Instagram sayfama yorum olarak eklerseniz çok sevinirim.

2017-09-19T00:10:14+00:00