Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..

Hayat Amacı Atölyesi

Hayat Amacı Atölyesi

ezgi-uzgelHayat Amacı Atölyesi adı altındaki bu harika atölye geçenlerde Eskişehir’de gerçekleşti. Değerli arkadaşım kişisel gelişim uzmanı, yazar Edip Uras’ı davet ettik ve atölyeyi Eskişehirlilere sunduk.
Ben kişisel olarak hayat amacımı bulduğumu ve yaşadığımı düşünen bir kişiyim. Ama hayat amacını ilerletmek yeni farkındalıklar kazanmak, hayatımın diğer alanlarında gelişme sağlamak için bu atölyeye katıldım. Seminer çok etkin geçti. Bu yarım günlük seminerden sonra ise her hafta bir mail alıp ödevlerimiz olacağını öğrendik.
İlk ödevlerden biri 10 tane dilek yazmaktı ama dilekler evrenden veya bir başkasından değil. Atölye süresi boyunca yani 8 hafta sürecinde kendimizin yapacağı şeyler olmalıydı. Son derece realist bir insan olmama rağmen olay kendimin gerçekleştirmesi gereken şeyler olunca 2 tane yazdım ve kala kaldım. Ben daha başka ne yapabilirdim ki? Sonra aklıma bir süredir yapmayı isteyip de yapmadığım şeyler geldi. Bunlar için bu atölyenin bir motivasyonkaynağı olması fikri beni mutlu etti. Onları yazınca 10 sayısına ulaşmak zor olmadı. Bakalım 8 hafta sonra kaç tanesini gerçekleştirmiş olacağım bende çok heyecanlıyım.
Bu atölyeden hayat amacıyla ilgili bir minik birkaç kopya vermem gerekirse:
Hayat Amacınız sahip olması gereken özellikler:
Sizin bulduğunuz bir şey olmalı
Sizin isteklerinize dayanmalı
Sevgiye dayanmalı
İlham ve enerji vermeli
Anlamı peşinde koşturmalı
Aşağıdakileri içeriyorsa hayat amacı değildir:
Size verilen bir amaçsa
Başkalarının ihtiyaçları doğrultusundaysa
Korku ve endişeye dayanarak edindiyseniz
Geçici keyif veriyorsa
Bir süre sonra monotonluk yaratacaksa
Hayat amacınız:
Vizyoner olmalı
Spesifik olmalı
Sonuca değil doğrultuya odaklı olmalı
Korkuya değil sevgiye odaklı olmalı
Bu güne kadar atölyelerde gruplarda dilekleri gerçekleştirme oranı % 42 imiş. Ben bunun Eskişehir’deki grupta daha yüksek olacağını düşünüyorum. Sınıfta birçok kendi öğrencim vardı ve çok çalışkan, kararlı, güçlü insanlar olduklarını biliyorum. Atölye bittiğinde sonuçları, tecrübeleri sizinle de zevkle paylaşacağım.
Hayatla yeni bir round başladı. Bakalım ben 10’da kaç yapacağım. Bakalım grup arkadaşlarımla % kaça ulaşacağız…

2017-04-27T23:15:12+00:00