Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..

Her Şeye Sahip Olan Sen, Neden Felsefe Çalışmalısın?

Her Şeye Sahip Olan Sen, Neden Felsefe Çalışmalısın?

ezgi-uzgelHer şeye sahipsin de neden mutlu hissetmiyorsun? Neden içindeki coşku eksik? Demek ki asıl seni sen yapacak olana sahip değilsin. Kim olduğunu anlamaya, hayat amacına…

Sadece maddi unsurlara sahip olarak kendini tam mı sanıyorsun? Evet, güzel bir okulda güzel bir bölümde okuyorsun veya seni az veya çok tatmin eden bir işte çalışıyor, hayatını idame ettirecek parayı kazanıyorsun. Ya mevki sahibisin, ya firman var, bir kurumda bir koltuğun var. İnsanlar sana … Hanım, … Bey diye hitap ediyor. Paran var, şık giyiniyorsun. İşe klimalı arabanla gidiyorsun. Tatiller yapıyor, yurtdışı seyahatlerine gidiyorsun. Eşin veya sevgilin var, ailen yanında. Peki, tüm bunlara rağmen içinde ne var: BOŞLUK. Hayatınla ilgili ilk krizde sarsılıyorsun. Senin koltuğunda gözü olanlar saldırıyor, sarsılıyorsun. Eşinin başka bir kadına veya erkeğe gösterdiği ilgi seni yaralıyor. Kırılıyorsun ama hep elindekini kaybetme, tam gözükme korkusuyla hareket ediyorsun.

Soruyorum sana bay bayan mükemmel, içindeki boşluk sahip olduğun hangi mevki, para, insanlarla doluyor? Her şey kendine ait unsurla beslenir. Ruhun mevki, kadın, koca, para, çocuk, itibar ile dolmaz. Ruhunu aç bırakma, ruhunu susuz bırakma! Sen insansın. Senin bir ruhun var diyemeyiz. Sen ruhsun, senin bir bedenin var. Bunu fark et ve özünü yaşamak için hadi gel felsefe=bilgelik aşkı çalış. İnsanın yasası ruhsal evrimdir diyor filozof.  Senin hayata geliş amacın ne? Bak ne çok madde fethettin ama asıl sen aç, asıl sen susuz, asıl sen yapayalnız.

Bu yazı bir davettir. Bu yazı kendini tanımaya, bilgelik yolculuğuna çıkmaya bir davettir. Bu konularda düşünmek ve kendini daha fazla keşfetmek istersen 3 Kasım Cuma 18.30’da Aktiffelsefe’deki tanıtıma gelebilirsin.

2017-11-06T02:37:13+00:00