Nasıl Yazar Olunur?

Nasıl Yazar Olunur?

Yıllardır seminerlere katılanlar konuştuğunuz gibi yazsanız ne kadar iyi olur, birçok insana bu bilgiler ulaşır derlerdi. Ama benim içimde nedense neden yazmamam gerektiği ile ilgili bir takım önyargılar vardı. Sonunda artık yazma isteği benim içimden de taştı ve bununla ilgili Amerika’da dünyanın en büyük spiritüel yayınevi olan Hay House’un düzenlediği bir yazarlık eğitimine katıldım.

Bu eğitim spiritüel dünyanın best seller yazarları tarafından veriliyordu. Wayne Dyer, Louise Hay, Doreen Virtue, Marienne Williamson gibi dünyada en çok satan ve tanınan, en başarılı yazarlar. Nasıl yazı yazılır, ne yapmak gerekir, nasıl bakmak gerekir gibi en can alıcı konularda bir eğitim verdiler. Bu eğitim benim yazmaya ne kadar hazır olduğumu bana gösterdi. Sonuçta herkesin mesajı kendine özeldi ve onu dinlemekten mutlu olacak bir dünya insan vardı.

Bu eğitimi aldıktan hemen sonra bir internet gazetesinin yöneticisi gelip yazı yazmak isteyip istemeyeceğimizi sordu. Önce biraz düşündüm. Çünkü söz vermek ve düzenli yazmak gerekiyordu. Maceraya 2 haftada 1 yazarım diye başladım. Kısa bir süre sonra Sonhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayhan Aydıner bu gazetede yazmamı istedi. Bu sefer haftada bir yazmaya başladım. Aylık çıkan bir dergiden daha teklif gelince hem gazete hem dergide yazar oldum.

Zihnim yıllardır ne kadar güçlü olduğunu ve istediğim her şeyin gerçekleşeceğini bana kanıtladı. Daha fazlasını istemek için biraz tecrübeye ve düzenli yazabildiğimi kendime kanıtlamaya ihtiyaç duymuştum. Bu ay 1 yıl doldu. 1 yıldır kalbimden akanları paylaştım. Şimdi daha fazlası için de hazırım. Öğrencilerim filan okur diye yola çıktığım bu macerada şimdi bir partiye gitsem orada seni okuyoruz diyenler çıkıyor, lise, üniversite arkadaşlarımdan hiç tanımadığım insanlara kadar ulaştım bu kısa sürede. Buradan değer verip kalbimi okuyan herkese ruhsal ailemin bir parçası oldukları için teşekkür ediyorum.  Benim hocam ruhun diliyle konuşmaktan bahseder hep. Yıllardır bu şekilde konuşmayı öğrenmeye çalıştım. Şimdi ruhun diliyle yazmayı ve daha fazla kişiye ulaşmayı diliyorum.
Bu yazıda şimdilik küçük yazarlık öykümü paylaşarak yazı yazmak isteyen herkese ilham olmak istedim. Hani vardır ya o yapabiliyorsa aslında bende yapabilirim diyenler için bu yazı…

Ne zaman yazmaya başlamalıyım diyenler varsa eğer:
Yazmak senin için bir seçenek olmaktan çıktığında Mısır’daki Hakikat Meydanı’ndaki zanaatkârların hissedip oraya gitmesi gibi içinden bir ses seni artık yazmaya çağırdığında.
Aklındakini dökmek çabasında olmayıp sanki bir güç seni yazmak için yönlendiriyor gibi hissettiğinde.
Yazdıklarını duymak isteyenler olduğunu düşündüğünde.
Yazdıklarında önceliğinin insanlara yardım etmek olduğunda.

Yazı yazmak isteyenler beni takip edin çünkü önümüzdeki haftalarda bu muhteşem kurstan bilgiler vereceğim.

By | 2017-04-20T21:23:30+00:00 Mart 5th, 2017|Categories: Ezgi Uzgel|0 Comments

Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..