Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..

Sihirli Rakamlar

Sihirli Rakamlar

Geçtiğimiz hafta numaroloji konusunda bir eğitime katıldım ve rakamların büyüsü ile temas ettim. Konu çok engin ve aslında bu antik sistemin neden bu şekilde muhteşem çalıştığı bile bilinemiyor tam olarak ama sayılar resmen sizinle konuşuyor.
İnsanın kişiliği hakkında gayet güzel bir fikir veriyor bu rakamlar. Sonuçta bir yönümüz var, dışarıdan gözüktüğümüz bir şeklimiz var, bizim kendimizin nasıl olduğunu düşündüğümüz bir bakış açımız var, bu hayatta geliştirmemiz gereken, bizi zorlayan yönlerimiz var. Hepimizi hareket ettiren farklı nedenler var…
Bu bir kehanet yöntemi değil daha çok olmaya eğilimli olduğumuz durumları anlatıyor. Aynı zamanda numaroloji de dev bir sistem ve biz şu anda bütüne değil minicik bir kısmına değiniyor olacağız. Örneğin astrolojide bir insanın doğum haritasının tümüne baktığınızda bir yorum yapabilirsiniz. Burada da aslında tüm rakamları detaylı bir ilişki içinde analiz etmek gerekiyor ancak şu yapacaklarımızı bir kişinin kendi burcunu, yükselen burcunu ya da kuzey ay düğümünü okuması gibi düşünmek daha doğrudur. Bu yüzden eksik olmasına da şaşırmamak gerekir ancak eğlenceli olduğu da kesin.
Küçük bir fikir vermesi için, dışarıdan bir kişinin sizinle ilk karşılaştığında sizi nasıl gördüğünü bilmek ister misiniz? Buna numaralojik olarak bakalım;
O zaman doğduğunuz günü 1 ile 9 arasında bir rakama ulaşana kadar toplayın.
Örneğin ben Nisan’ın 13’ünde doğdum. 1+3= 4 yani benim görünüşümün rakamı 4.
29’unda doğmuş biri olsa: 2+9=11, 1 ile 9 arasında bir rakama ulaşmak için hesaplamaya devam ediyoruz. 1+1= 2. Bu kişinin görünüş rakamı 2 oluyor.
Evet, herkes kendi rakamını hesapladıysa gelelim açıklamalara:
1: Dikkat çekici gözüken, ön planda bir kişisiniz. Dışarıdan kibirli veya küçümseyici gözükme ihtimaliniz de var tabii.
2: Hatlarınız simetrik ve sevimlidir. İnsanda güvenilir hissi uyandırırsınız. Ancak soğuk ve utangaç görünme ihtimaliniz de var.
3: Askeri ve disiplinli bir görüntünüz var. Kıyafetinizdeki renk uyumu gibi konulara çok dikkat ediyor olabilirsiniz.
4: Enteresan ve farklı bir görüntünüz var. Şeytani bir cazibeye sahipsiniz. Sıra dışı görünüyorsunuz. Mistik ve şaşırtıcısınız.
5: Asi görünümlüsünüz. Derin ve entelektüel görünürsünüz. Pek üstünüze başınıza dikkat eden bir kişi olmayabilirsiniz.
6: Çekicisiniz. Güzel ve hoş görünüyorsunuz.
7: Dışarıdan gizemli ve soğuk görünürsünüz. İfadesiz bir yüzünüz vardır.
8: Güvenilir ve olduğunuzdan büyük yani görkemli gözükürsünüz. İnsanlar olduğunuzdan daha büyük bir alana hâkim olduğunuzu düşünür.
9: Sevimli bir çocuk gibi gözükürsünüz. Size bir müjde geç yaşlanacaksınız.
Evet bu rakamlar sizin kendinizi nasıl gördüğünüzü değil dışarıdan nasıl gözüktüğünüzü anlatıyor. Teyit etmek için belki yeni tanıştığınız birilerine sorabilirsiniz.

Dünya görüşünüz nedir, şimdi de onu hesaplayalım mı?
Doğum yılınızın rakamlarını toplayın. Örneğin 1976 da doğduysanız 1+9+7+6=23, 2+3= 5
Rakam 5 çıktı.
Siz de hesapladıysanız bakalım:
1 rakamı çıktıysa: Liderliğe inanırsınız. Lideri seversiniz. Dünyada iyi liderler olduğunda daha iyi bir dünya olacağını düşünürsünüz. Kendi krallığınızı kurmak istersiniz, yani kendi işinizi yapmayı tercih edersiniz. Yol gösterici ve kitleleri peşinden sürükleyebilecek birisiniz.
2 rakamı çıktıysa: Yardım etmek isteyen şefkatli bir insansınız. Dünyanın daha güvenli bir yer olmasını istersiniz. İnsanlar birbirine şefkat gösterse, yardım etse, hak ihlal edilmese dünyada problem kalmaz diye düşünürsünüz. Sevdiklerinizin açıkta kalacaklarını düşünmezsiniz, her şeyinizi insanlara verebilecek fedakârlıktasınız.
3 rakamı çıktıysa: Disiplinli bir kişisiniz, hatta fanatik olabilecek kadar adanmış olabilirsiniz. Tabii burada bazı kişiler tam diğer uca kayıp aşırı tembel de olabiliyor. İnanılmaz derecede tertipli ve düzenlisiniz. Sizin bir eşyanıza kimse dokunmamalı, yerini değiştirmemeli. Dünyayı disiplin kurtaracak size göre. Sade ve gösterişsiz bir kişisiniz.
4 rakamı çıktıysa: Dünyada her şeyin çaresinin bulunabileceğini düşünürsünüz. Her şey keşfedilebilir. Siz de hayatın anlamını keşfetmek istiyorsunuz. Yeni şeyler keşfetmeye açıksınız.
5 rakamı çıktıysa: Asi bir kişisiniz. Her zaman devrimler gerçekleştirmek istersiniz. Gezmeyi çok seversiniz. Dünya sorunlarına çözüm bulmak için gelmiş gibisiniz. Sorunu bulup çözersiniz.
6 rakamı çıktıysa: Konu ne olursa olsun şık bir şekilde sunulması gerektiğini düşünürsünüz. Ambalaj sizin için konunun kendisi kadar önemlidir. İsteyen istediği gibi yaşasın felsefesine sahipsiniz.
7 rakamı çıktıysa: Sezgileriniz muhteşem. Çok iyi bir sanatçı ve şifacı olabilirsiniz siz. Para konularını da iyi yönetirsiniz. Yalnız çalışmayı seven, mahremiyete önem veren birisiniz. Sizin için insan hakları ve demokrasi çok önemli. Bol bol ilham alan bir kişisiniz.
8 rakamı çıktıysa: Dünyayı eğitim kurtaracaktır sizin için. Yapı kurmayı ve büyük şeyler inşa etmeyi seversiniz. Büyük şeylerin bir parçası olmak genel olarak sizin için önemlidir. Elinizi attığınız şeyi büyütürsünüz. Çok iyi yönetici olabilirsiniz. Sıra dışı hareketler size göre değil.
9 rakamı çıktıysa: Dünya sizin için bir oyun alanı. Çok fazla alanda değişik değişik yetenekleri olan bir kişisiniz. Ancak her şey sizin için kısa vadeli, zaman yönetiminiz hiç parlak değil. Sınırlar içine sokulmayı hiç sevmezsiniz.

Bu yıl senin için hangi yıl bunu da bulalım mı?
Doğduğunuz gün ve ayı tekrar hesaplayalım.
İlk örnekte doğduğumuz günün rakamını bulmuştuk. Örneği tekrar hatırlarsak
Örneğin ben Nisan’ın 13’ünde doğdum. 1+3= 4 yani benim görünüşümün rakamı 4.
29’unda doğmuş biri olsa: 2+9=11 1 ile 9 arasında bir rakama ulaşmak için hesaplamaya devam ediyoruz. 1+1= 2. Bu kişinin görünüş rakamı 2 oluyor.
Şimdi ay rakamına bakalım. Ben Nisan doğumluyum. 0+ 4= 4
Kişi 11. ayda doğmuş olsa 1+1 = 2 çıkacaktı.
Günün rakamı 4 ve ayın rakamı benim için yine 4 çıktı. Şimdi gün ve ay rakamlarını toplayın.
4+4= 8 rakamına ulaştık benim için.
Bu yılımızın hangi rakam olduğunu bulmak için 2017’yi bir toplayalım.
2+0+1+7= 10, 1+0= 1 rakamına ulaştık.
Ay ve günün toplamı olarak ulaştığınız rakama bu yılın rakamı 1’i ekleyin.
Ben, 8 + 1= 9’a ulaşıyorum. Bu yıl benim için 9 yılı.
Siz de hesapladıysanız bu yıl sizin için neler mümkün beraber bakalım;
1 yılı: Sizin için başlangıçlar yılı. Mutlaka yeni bir başlangıç yapın. Bu yıl attığınız tohumlar diğer yıllarda büyüyecek.
2 yılı: Sorumluluk almanız gereken bir yıl. Geçen yıl başladıklarımıza yatırım yaparak, sorumluluk alarak büyütme yılı. Evlenmek için güzel bir yıl.
3 yılı: Hareketli, yorucu bir yıl olacak. Ani hareketlerle, cüretkâr davranışlarda bulunabileceğiniz bir yıl.
4 yılı: Bir şeyleri değiştirmek için harika bir değişim yılı sizin için. Bu yıl sizi olaylara başka bir açıdan bakmaya zorlayacak. Değişime direnmeyin, işe yarayan kısımları tutun, diğerlerini bırakmayı bilin.
5 yılı: Başka ülkelere gitme ve hatta taşınmanın bile olabileceği bir yıl. Seyahat, eğitim ve yenilenmeyle dolu bir yıl ancak oldukça stresli geçebilir.
6 yılı: 4 yılında yani 3 yıl önce yaptığınız değişimler yeterli gelmediyse daha fazla değişim ve hatta kayıp verebilir bu yıl. 4 yılında yaptığınız (2 yıl önce neyi değiştirmeye başladıysanız) değişimin mükemmelleştiği yıl. Bu yılın sonuna doğru her şey mükemmelleşmeye başlayabilir.
7 yılı: Artık başarının size zahmetsizce geldiği bir yıl. Şeyler çaba göstermeden olur. Bazen hastalıklar da bu yılda artabilir, kendinize dikkat edin.
8 yılı: 1 yılında başladığınız şeyler için sonuçlanma ve tamamlanma yılı. Bu yılları iyi yönettiyseniz başarılı bir son kaçınılmaz.
9 yılı: Dinlendiğiniz, şifa bulduğunuz ve rahatladığınız yıllar. Rahat ve keyifli bir yıl olabilir.

Evet bu rakamlarla bir tanışma olsun. Tabii ki konular da rakamlar da burada anlatılandan daha derin. Yine de bunun kişiye farkı bir bakış açısı sağlamayı başlatacağından eminim. Bu konuda yeni ip uçları vereceğim. İsteyenler instagram ve facebooktan takip edip yapacağım paylaşımlardan faydalanabilir.

2017-07-26T01:54:41+00:00