Aktiffelsefe Eskişehir

Burada İçerikler paylaşılacaktır.
Pek Yakında..

Yazar Değil Rock Yıldızı

Yazar Değil Rock Yıldızı

ezgi-uzgelBir eğitime girmek istiyordum. Eğitimin konusu hoşuma gitti ancak eğitimi veren kişi hakkında bilgi edinmek istedim. Sonuçta 4-5 günlük bir eğitimdi ve verimli geçeceğinden emin olmak istedim. Eğitmenin Hasan Sonsuz Çeliktaş ile çekilmiş bir programı vardı. Ve ben Hasan ile ilk böyle tanıştım.
Eğitime gittiğimde birçok kişinin onu tanıdığını, fikirlerine güvendiğini hatta o tavsiye ettiği için bu eğitime geldiğini gördüm. Sonra hayat bir başka eğitimde Hasan ile beni karşılaştırdı. Spiritüel dünyada bu kadar tanınmış bir kişi neden benim karşıma hiç çıkmadı diye düşündüm. Sonra cevabı hemen zihnimde belirdi, çünkü daha önce karşılaşsaydım ben onu yargılardım. O yüzden belki yaptığı işlerden önce onu yani kendisini tanımam daha iyi oldu.
Karşımda samimi, yardımsever, dobra bir insan gördüm. Kim bir zorluk yaşasa, kim üzgün olsa, kimin yardıma ihtiyacı olsa Hasan onun yanında oluyordu. O nedenle ben yazar Hasan Sonsuz Çeliktaş’ı güçlü, yardımsever, sevecen ve kalbi açık bir erkek olarak tanıdım. İnsan olarak kendisini sevdikçe yaptığı işlere baktım ve ne kadar büyük bir hizmet verdiğini anladım. Derki isimli spiritüel, aktüel bir yaşam sitesi vardı ve burada birbirinden güzel yazıları insanlara ulaştırıyordu. 2004’ten beri yayınlanmakta olan Derki’de, spiritüel bilgileri güncellikle birleştiren yazılar, farklı konularda araştırmalar ve 3000’den fazla makale bulabilme imkânınız var. 2011’de ise Hasan, Anadolu topraklarından doğup amazon.com’da yayınlanan ilk Türk Spiritüel Dergisi ‘The Wise’ı oluşturmuş.
Daha öncede 2 kitap yazmış ve son kitabının adı ise ‘Ben Senin Sonsuzluk Rehberinim’. Bu kitabı öyle bir imzaladı ki benim için ben de bu yazıya yazar değil rock star başlığı attım. Bu kitap bölüm bölüm aslında herkesin içindeki en temel bazı ruhsal sorulara cevap veriyor. Teslimiyeti ve kaderciliği, sahip olma çabasının kaçınılmaz deliliğini, içimizdeki kötü çocuğu, kendini bilişi, ruhsal arınmayı, öfkeyi dönüştürmeyi yazmış bu kitapta.Ben en çok kendini bilişin aynası bölümünü sevdim. En çok da o bölümü okurken hücrelerimde hissettim. Ama sizinle öfke ile ilgili kısımdan minik bir pasaj paylaşacağım:
“Öfkeni dost edin diğer tüm duyguların gibi…İçinden yükselmeye başladığında da “yaşasın verimli topraklar yaratabileceğim bir lav serisi daha geliyor” diye kutla o anı. Öfke enerjisini kendin için kullan!”
Sitelere göz atmanızı tavsiye ederim, mutlaka sevdiğiniz ve ihtiyacınız olan bazı yazılarla karşılaşacaksınız. Kitap da güzel yani.
Ellerine, yüreğine sağlık Hasan Sonsuz Çeliktaş. Yaptıklarının hepsi çok güzel ama açıkçası Türkiye’den İngilizce bir dergi yayınlamak en çılgını…

By | 2017-04-27T22:39:11+00:00 Nisan 13th, 2017|Categories: Ezgi Uzgel|0 Comments